Warta Poznań AMP fot. Łukasz Woźny

Warta Poznań z drużyną AMP. Zagrają w ekstraklasie!

Drużyna amp Warty Poznań wystąpi w tym sezonie w piłkarskiej ekstraklasie. „Zieloni” są już po pierwszych treningach w Poznaniu.

Odmiana amp przeznaczona jest dla osób po amputacjach kończyn. – Warta Poznań przystąpi do rozgrywek ekstraklasy – mówi trener zespołu, Dariusz Sylwestrzak. – Kilka miesięcy temu ogłosiliśmy nabór do zespołu i udało nam się osiągnąć pierwszy cel. Warta Poznań zagra w lidze i mam nadzieję, że będzie to przełomowy moment dla rozwoju tej dyscypliny w mieście. Dotąd bowiem byliśmy czarną dziurą na mapie kraju. Teraz, gdy jest już drużyna ligowa, wierzymy to, że uda nam się również zachęcić do treningów i gry jak najwięcej zawodników z Poznania oraz Wielkopolski.

„Zieloni” mają w swoich szeregach obecnie ośmiu zawodników, w tym bramkarza reprezentacji Polski, Przemysława Nadobnego! – Powstanie sekcji amp futbolu pokazuje, że Warta Poznań działa na rzecz osób, dla których aktywność i integracja poprzez sport odgrywają ważną rolę – uważa Jarosław Żubka, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Warty Poznań. – Zależy nam na tym, żeby zachęcić uprawiania amp futbolu wszystkich, dla których liczy się aktywność ruchowa, zbudowanie pewności siebie, ale też po prostu potrzebują dobrej zabawy poprzez sport.

– Trenujemy w weekendy, dwa razy w miesiącu. Zależy nam przede wszystkim na integracji społecznej i aktywizacji, ale widzę po zawodnikach, że będzie im zależało również na osiągnięciu celów sportowych – podsumowuje Dariusz Sylwestrzak.

mat. pras. / op. NA

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze