Warta Poznań wypożyczyła tureckiego napastnika. Czy Enis Destan pomoże Zielonym?

Enis Destan fot. Jan Piechota Warta Poznań

20-letni Enis Destan, napastnik młodzieżowej reprezentacji Turcji, został wypożyczony do Warty Poznań z Trabzonsporu. Już przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt, który obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Enis Destan pochodzi z Izmiru, miasta z zachodniej części Turcji, jednego z największych w kraju. Jest wychowankiem akademii piłkarskiej Altinord FK, która wychowała takich piłkarzy jak Caglar Soyuncu i Cengiz Under, którzy grają w reprezentacji Turcji. Jako 18-latek zadebiutował w reprezentacji kraju do lat 21. Zagrał w 9 meczach i zdobył 2 bramki – po jednej w meczach eliminacyjnych przeciwko Szkocji i Kazachstanowi jesienią 2021 roku.  Natomiast w Altinordzie 47 meczów i strzelił 16 goli.

W ubiegłym roku przeszedł na zasadzie transferu do Trabzonsporu.

– Enis jest w swoim kraju uważany za duży talent. Cieszymy się, że przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Warty Poznań, tym bardziej, że ten transfer czasowy wymagał od nas dużego zaangażowania – mówi Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu. – To zawodnik o dużym potencjale i teraz przede wszystkim potrzebuje odpowiedniego środowiska do tego, by mógł się rozwijać. Wspólnie z zawodnikiem i jego otoczeniem byliśmy zgodni co do tego, że Warta Poznań jest takim właśnie miejscem. Wierzymy w to, że Enis szybko zaaklimatyzuje się w zespole „Zielonych” i już wkrótce zaprezentuje swoje umiejętności na boiskach Ekstraklasy.

20-latek już jest w Poznaniu. Zdążył pomyślnie przejść testy medyczne i podpisał kontrakt, który obowiązuje do końca bieżącego sezonu.

– Moim wielkim marzeniem było zagrać gdzieś w Europie i mam nadzieję, że uda mi się spełnić to marzenie w Warcie Poznań – mówi nowy napastnik. – Chciałbym się tu przede wszystkim rozwinąć jako piłkarz, a wierzę w to, że swoją grą, bramkami i asystami pomogę drużynie. Chciałbym w tym sezonie strzelić ok. 10-15 goli w Ekstraklasie. Wiem, że to ambitny plan, ale wierzę w to, że uda mi się go spełnić.

Podziel się:

mat. pras.