Warta Poznań wygrywa na wyjeździe. Cenne trzy punkty

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Piłkarze Warty Poznań odnieśli skromne, ale cenne zwycięstwo w spotkaniu ze Stalą Mielec. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Dawid Szymonowicz.

Gra Warty z całą pewnością nie porywa, ale trzeba przyznać, że poznaniacy nieźle punktują. Stal Mielec prezentuje się ostatnio znacznie gorzej, zaliczając głównie porażki. Kibice „Zielonych” mogli więc liczyć na kolejne trzy punkty w tym spotkaniu i tak się właśnie stało.

Mecz nie stał na specjalnie wysokim poziomie – Stal Mielec od początku próbowała co prawda atakować, ale nie przekładało się to na dogodne sytuacje bramkowe. Warta Poznań szybko wyszła na prowadzenie. Stały fragment gry. Łukasz Trałka dośrodkował w pole karne prosto na głowę Szymonowicza, który zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Stal teoretycznie walczyła o wyrównanie, ale wszystkie próby były rozbijane przez bardzo dobrze grających obrońców Warty, która próbowała podwyższyć prowadzenie po kontratakach. Po tych stworzyła sobie kilka naprawdę dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia, które następnie koncertowo marnowała.

Warta Poznań po tym spotkaniu dopisała sobie w tabeli trzy punkty i obecnie ma osiem przewagi nad strefą spadkową.

Podziel się:

Ostatnio dodane: