Sprawdzanie zgód TCF
sobota, 27 kwietnia, 2024

Warta dwukrotnie prowadziła, ale ostatecznie musiała się podzielić punktami z Ruchem Chorzów 2:2.

Poznaniacy od początku rzucili się na rywala i dość szybko wyszli na prowadzenie. Już w 16′ minucie po doskonałym podaniu w pole karne od Savicia, do siatki trafił Żurawski. Zaraz po zdobyciu bramki “Zieloni” natomiast się cofnęli i oddali inicjatywę gościom, którzy bardzo po kilku minutach doprowadzili do wyrównania – po zamieszaniu w polu karnym Warty, piłka spadł pod nogi Swedrowskiego, który doskonałym uderzeniem doprowadził do remisu.

Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli ponownie piłkarze Dawida Szulczka – po zagraniu piłką w polu karnym Ruchu przez jednego z obrońców gości, sędzia po weryfikacji VAR podyktował rzut karny. “Jedenastkę” na bramkę zamienił Kajetan Szmyt.

Mimo niezłego początku drugiej połowy, to z upływem minut “Zieloni” stopniowo coraz bardziej się cofali. Piłkarze Ruchu to wykorzystali – w 86′ minucie Feliks uderzeniem głową doprowadził do wyrównania.

“Zieloni” w tej sytuacji mogą żałować straconych dwóch punktów. Problemem dla gospodarzy są też dwie kontuzje. Już w 7′ minucie boisko musiał opuścić Szymonowicz, którzy zderzył się głową z rywalem, a w 39′ kontuzję zgłosił Adrian Lis.

W kolejnym spotkaniu poznaniacy zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Strona głównaSportWarta Poznań tylko remisuje z Ruchem Chorzów. Duże emocje w Grodzisku Wielkopolskim!