piątek, 19 kwietnia, 2024

Warta Poznań tylko remisuje. Bardzo słabe spotkanie

Warta przez większość meczu grała z przewagą jednego zawodnika, a mimo to tylko zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1. “Zieloni” obecnie mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. W tabeli wyżej niby jest Jagiellonia, ale Warta Poznań ostatnio ma naprawdę niezłą serię spotkań bez porażki. “Zieloni” jechali też do Białegostoku podbudowani ostatnim, wysokim, zwycięstwem z Radomiakiem Radom.

Samo spotkanie od początku nie zachwycało. Na boisku nie działo się praktycznie nic wartego odnotowania. Sytuacja zmieniła się w 24′ minucie. Tiru chciał uderzyć na bramkę Lisa z przewrotki. Składając się do strzału trafił nogą w głowę Kopczyńskiego. Piłkarz Warty musiał zostać zmieniony, a zawodnik Jagiellonii obejrzał czerwony kartonik.

Gra z przewagą jednego zawodnika nie zmieniła zbyt wiele w obrazie gry. W całej pierwszej połowie warta odnotowania była tylko jedna sytuacja. Szczepański ładnie pociągnął z prawej strony, wystawił piłkę Papeau, ale ten fatalnie spudłował.

W drugiej części gry bramki już zobaczyliśmy, ale spotkanie dalej nie zachwycało. Wynik otworzyła Warta Poznań. Maenpaa ładnie rozegrał (wszedł z ławki, dobry występ), zagrał do Szczepańskiego (też niezły występ), który położył obrońcę Jagiellonii i uderzył w słupek. Piłkę dobił do bramki Castaneda i “Zieloni” mogli cieszyć się z prowadzenia.

Ta radość trwała dwie minuty. Duży błąd obrony Warty, przegrana przebitka we własnym polu karnym Szymonowicza i Prikryl nie dał szans Lisowi.

Poznaniacy mieli jeszcze jedną dobrą okazję, która powinna dać im zwycięstwo. Luis zagrał doskonałe prostopadłe podanie do Castenday, a nowy napastnik “Zielonych” wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Jego uderzenie przeleciało obok słupka.

Warta może być rozczarowana przebiegiem tego spotkania, bo chociaż zdobyła cenny punkt, to z całą pewnością z Jagiellonią można było bez problemu dziś wygrać. W tabeli poznaniacy są obecnie na trzynastej pozycji, z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową.