czwartek, 28 marca, 2024

Świetny mecz Warty Poznań. Kolejne zwycięstwo!

Warta pokonała na własnym boisku Radomiak Radom 3:1. “Zieloni” do przerwy przegrywali, ale na początku drugiej części gry udało im się całkowicie odmienić losy spotkania.

Radomiak Radom jest w tym sezonie jednym z lepszych zespołów. Z tego też powodu wielu kibiców Warty jeszcze przed pierwszym gwizdkiem byłoby zadowolonych z remisu i cennego punktu. Z minuty na minuty apetyty mogły rosnąć, ponieważ poznaniacy nie prezentowali się na boisku gorzej od rywali.

Pierwsza połowa była dość… nudna. Oba zespoły sytuacji bramkowych miały mało, ale Radomiakowi jedną udało się wykorzystać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Warty powstawało duże zamieszanie. W nim najlepiej odnalazł się Abramowicz, który wbił piłkę do bramki strzeżonej przed Adriana Lisa.

W odwrócenie sytuacji mało kto wierzył. Warta wyszła jednak na drugą połowę wyjątkowo zdeterminowana i już po dwóch minutach mogła się cieszyć z remisu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Trałki, piłka wróciła przed pole karne do Papeau, ten zagrał do Grzesika. Prawy obrońca pokonał bramkarza gości.

Po chwili “Zieloni” już prowadzili! Poznaniacy wyprowadzili szybki kontratak i Luis w sytuacji sam na sam pokonał Majchrowicza. Radomiak jeszcze nie doszedł do siebie, a już przegrywał 3:1. Ponownie bramkę dla Warty zdobył Luis. Rossi wybił piłkę przed pole karne, a tam już na nią czekał zawodnik gospodarzy, który uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza Radomiaka.

Zwycięstwo pozwoliło Warcie awansować na 13 pozycję w tabeli. Kolejny mecz “Zieloni” zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

Strona głównaSportŚwietny mecz Warty Poznań. Kolejne zwycięstwo!