Warta Poznań rozbiła Śląsk. Świetny mecz „Zielonych”

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Zaczęło się fatalnie dla poznaniaków, bo już od 3′ minuty przegrywali. Potem jednak Warta Poznań zdobyła trzy bramki i wysoko pokonała w Grodzisku Wielkopolskim Śląsk Wrocław.

Walcząca teoretycznie o utrzymanie Warta Poznań ma cały czas realne szanse na występy w europejskich pucharach. „Zieloni” konsekwentnie zbierają punkty i mają szansę powalczyć nawet o czwarte miejsce w lidze. Celem zespołu przed sezonem było utrzymanie na najwyższym poziomie ligowym, więc obecne wyniki można uznać za sukces.

Rywal poznaniaków, Śląsk Wrocław, o tym sezonie zapewne najchętniej by zapomniał. Drużyna z Wrocławia przed spotkaniem w Grodzisku miała zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i na Dolnym Śląsku coraz częściej mogą obawiać się spadku z Ekstraklasy.

Mecz dla gości zaczął się doskonale – już od 3′ minuty prowadzili po samobójczej bramce Ivanova. „Zieloni” rzucili jednak się do odrabiania strat i momentami pokazywali naprawdę efektowną grę. Jest to duży wyczyn, bo jeszcze kilka miesięcy temu oglądanie Warty Poznań było niezwykle męczące. Za dobrą grą poszły bramki – najpierw do wyrównania doprowadził Adam Zrelak, który wykazał się największym sprytem w polu karnym. Następnie bramki zdobyli jeszcze Kajetan Szmyt (świetne uderzenie z dystansu) i Miłosz Szczepański (doskonałe wykończenie ładnej akcji zespołu).

Dzięki zwycięstwu Warta Poznań znajduje się na piątej pozycji. Do Pogoni Szczecin traci tylko trzy punkty, ale trzeba zaznaczyć, że „Portowcy” mają jedno spotkanie rozegrane mniej. W kolejnym meczu poznaniacy zagrają z Legią Warszawa.

Podziel się:

Ostatnio dodane: