czwartek, 28 marca, 2024

Warta Poznań rozbiła rywala! Sześć bramek w Grodzisku

Warta wysoko pokonała w Grodzisku Wielkopolskim Koronę Kielce 5:1. Dzięki zwycięstwu “Zieloni” awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty meczu były jeszcze dość wyrównane, ale “Zieloni” szybko wyszli na prowadzenie. Już w 8′ minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował Shikavka i Warta mogła się cieszyć z prowadzenia. Goście próbowali odrobić straty, ale to piłkarze Dawida Szulczka zdobywali kolejne bramki. W 31′ minucie strzałem głową drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Jan Grzesik. Tuż przed końcem pierwszej połowy do siatki gości trafił jeszcze Miłosz Szczepański.

Druga część gry przyniosła kolejne bramki. Najpierw błąd defensywy Korony wykorzystał Szczepański, który przejął piłkę i w sytuacji “sam na sam” z bramkarzem gości podwyższył prowadzenie. Ostatnią bramkę dla Warty Poznań zdobył Robert Ivanow, który świetnie odnalazł się w polu karnym rywali po wrzucie z autu.

Korona odpowiedziała jednym trafieniem – w ostatniej akcji meczu. Kostorz ładnie przyjął piłkę i precyzyjnym uderzeniem z pola karnego nie dał szans na skuteczną obronę Adrianowi Lisowi.

Dzięki zwycięstwu poznaniacy znajdują się na siódmym miejscu w tabeli. Nad strefą spadkową mają osiem punktów przewagi. W kolejnym spotkaniu Warta zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź.