Sprawdzanie zgód TCF
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Warta Poznań remisuje z Piastem Gliwice

1:1 – takim wynikiem zakończyło się spotkanie Warty z Piastem Gliwice. I mimo że Kajetan Szmyt zdobył bramkę dla Zielonych już w 3. minucie meczu, to jednak Warcie nie udało się wygrać.

Poznaniacy już w 3. minucie objęli prowadzenie, po 25-metrowym, widowiskowym rajdzie Kajetana Szmyta, który zakończył się umieszczeniem piłki w bramce przeciwnika. To dawało nadzieję na zwycięstwo Zielonych – i do 23. minuty rzeczywiście to Warta nadawał ton grze na boisku, a wszystkie akcje przeciwnika były ucinane w zarodku.

Jednak w 23. minucie Michael Ameyaw dostał piłkę od Jorge Felixa i precyzyjnym strzałem z bliska pokonał Jędrzeja Grobelnego, zmieniając wynik na 1:1.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Dla Warty oznacza to zdobycie 13. punktu, no i trzeci mecz bez porażki. Podczas kolejnego spotkania, zaplanowanego na 4 listopada o godzinie 17.30, Warta Poznań zmierzy się z Widzewem Łódź.