Sprawdzanie zgód TCF
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Warta Poznań – Podbeskidzie Bielsko Biała: piękna wygrana poznaniaków

Może to nie był najbardziej widowiskowy i ciekawy mecz – ale za to Zieloni bezdyskusyjnie udowodnili swoją skuteczność tak w ataku, jak w obronie. No i znów oddalili się od strefy spadkowej.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie: oba zespoły raczej starały się rozpoznać przeciwnika i ochronić własną bramkę. W 17. minucie Jakub Kiełb zaatakował lewą stroną boiska, ale żaden z kolegów nie zdążył do jego dośrodkowania. W 21. minucie kolejna akcja gospodarzy, która jednak nie zmyliła czujnej obrony Podbeskidzia. W 30. minucie strzału z dystansu spróbował Jan Grzesik, jednak udało mu się zdobyć tylko rzut rożny. W 33. minucie spróbował szczęścia Jakóbowski, ale też nie przebił się przez obronę Podbeskidzia.

Pierwsza połowa tego niezbyt ciekawego spotkania kończy się bezbramkowym remisem. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy Warty bardzo ciężko pracowali nad tym, żeby ten wynik uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od faulu Hory tuż przed polem karnym Warty, co zaowocowało karnym – na szczęście strzelający Hora posłał piłkę wysoko ponad bramką Zielonych.

W 63. minucie Trałka podał do Baku, który był w polu karnym Podbeskidzia, a ten strzelił – jednak spudłował o kilka centymetrów.

Po kolejne serii nieudanych akcji wreszcie padł pierwszy gol. W 70. minucie Łukasz Trałka po indywidualnej akcji wbiegł w pole karne Podbeskidzia i strzelił – piłkę po drodze “zahaczył” jeszcze Makana Baku i to on stał się strzelcem pierwszego gola w tym spotkaniu. Warta prowadzi z Podbeskidziem 1:0.

Po stracie bramki Podbeskidzie natychmiast ruszyło do ataku, jednak obrona Warty nie miała problemów z powstrzymaniem kolejnych akcji przeciwnika. Nie były to szczególnie dobrze zaplanowane i wykonane akcje – utrata bramki wyraźnie wytrąciła zespół z Bielska Białej z równowagi.

Jeszcze w 86. minucie Podbeskidzie przejęło piłkę w polu karnym Warty i Frelek strzelił w stronę bramki – niestety, strzał był niecelny.

Celnie za to uderzył Jakub Kuzdra w 90. minucie, podwyższając mocnym i cielnym strzałem prowadzenie Zielonych na 2:0!

I tym wynikiem zakończyło się spotkanie Warty z Podbeskidziem Bielsko Biała na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Dla Zielonych ten wygrany mecz oznacza 11 punktów od strefy spadkowej.

Strona głównaSportWarta Poznań - Podbeskidzie Bielsko Biała: piękna wygrana poznaniaków