Warta Poznań na boisku wygląda coraz lepiej, ale znowu przegrywa. Pogoń Szczecin minimalnie lepsza

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Warta Poznań odniosła trzecią porażkę w obecnym sezonie. Tym razem lepsi od „Zielonych” okazali się piłkarze Pogoni Szczecin. I chociaż wynik meczu jest niezadowalający dla fanów Warty, to mogli oni się cieszyć z dobrej gry swojego zespołu.

Warta już przed sezonem była wymieniana jako jeden z głównych kandydatów do spadku w tym sezonie Ekstraklasy. Z klubem po poprzednich rozgrywkach pożegnało się kilku istotnych zawodników, a zastępców nie było. W pierwszych spotkaniach piłkarze Dawida Szulczka musieli nawet grać bez napastnika…

I chociaż wyniki do tej pory rozczarowują, to na boisku „Zieloni” nie wyglądają tak źle. W spotkaniu z Pogonią Warta również prezentowała się dobrze. Mecz od początku był stosunkowo wyrównany, z lekką przewagą drużyny ze Szczecina. Ta przewaga została zamieniona na dwie bramki – najpierw po niepewnej interwencji Lisa do bramki trafił Kamil Grosicki, a chwilę później piłkę do własnej siatki skierował Ivanov.

Mogło się wydawać, że Warta już nie odpowie, ale od początku drugiej połowy „Zieloni” ruszyli na rywala i dość szybko zdobyli kontaktową bramkę. Niespecjalnie pilnowany w polu karnym Zrelak wykorzystał podanie Żurawskiego i nie dał szans bramkarzowi gości. I chociaż zdecydowanym faworytem przed spotkaniem była drużyna ze Szczecina to na boisku nie było tego widać.

Warcie nie udało się zdobyć upragnionej bramki, ale zanotowała kolejne dobre spotkanie, co daje nadzieję, że w starciu ze słabszymi rywalami może konsekwentnie punktować.

Kolejnym rywalem Warty Poznań będzie Korona Kielce.