radiowóz fot. policja

Warszawa: Tłum przed domem Kaczyńskiego. Policja użyła gazu

Policja użyła gazu wobec manifestantów, którzy w proteście przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przeszli na Żoliborz, przed dom Jarosława Kaczyńskiego.

Jak informuje Onet.pl, warszawiacy oburzeni decyzją TK próbowali dostać się przed dom Kaczyńskiego, do którego dostępu broniła policja. Manifestanci zatrzymali się na ulicy Modrzejewskiej i skandowali okrzyki “wychodź śmiało, jest nas mało” oraz “będziesz siedział” pod adresem prezesa PiS. Zablokowali także pobliską ulicę Mickiewicza.

Policja wzywała obecnych do rozejścia się ze względu na epidemię, jednak obecni nie słuchali. Około północy doszło do przepychanek, policja użyła gazu. Zatrzymanych zostało co najmniej 7 osób. Policja twierdzi, że zamieszki rozpoczęli demonstranci rzucając kamienie – obecni na proteście twierdzą, że tak nie było.

Przypomnijmy, że chodzi o wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji – wniosek, by TK zajął się tą sprawą, złożyła grupa 119 posłów PiS, Konfederacji i Kukiz’15. Trybunał orzekł, że aborcja, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją.

el

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze