Obchody Powstania Wielkopolskiego w Warszawie fot. UMWW

Warszawa: Marszałek Marek Woźniak złożył kwiaty w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim

Kwiaty zostały złożone przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku Powstańców Wielkopolskich i Śląskich na Powązkach jak co roku w dzień po uroczystościach poznańskich.

– Co roku, 28 grudnia, staramy się być w Warszawie i świętować kolejną rocznicę wybuchu naszego zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – powiedział podczas warszawskich uroczystości Marek Woźniak. – Uważamy, że nasza obecność tu, w stolicy, jest integralną częścią obchodów, ponieważ to powstanie przyniosło niezwykle ważny efekt dla odradzającej się Polski. Przyłączyło tereny Polski zachodniej do odradzającej się ojczyzny i wzmocniło jej potencjał. Pamiętamy, że rok 2020 jest także rokiem stulecia Bitwy Warszawskiej, w której swój udział mieli Wielkopolanie.

Marszałek uczestniczył w uroczystości razem z m.in. wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem i Jackiem Bogusławskim, członkiem ZWW oraz Tadeuszem Musiałem, prezesem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Wpisał się także do pamiątkowej księgi: „W hołdzie Nieznanemu Żołnierzowi w 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego”.

O godz. 12.30 poznańska delegacja udała się na Powązki, by oddać hołd bohaterom walk przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i Śląskich. Marszałek Woźniak złożył także kwiaty przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na Łączce, gdzie spoczywają szczątki zamordowanych przez UB żołnierzy podziemia niepodległościowego z lat 1948-55.

UMWW

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze