Wapno: Podejrzani o pobicie zostali aresztowani

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Trzech mężczyzn ubranych na czarno i w kominiarkach pobiło pałkami dwóch mieszkańców jednej z miejscowości w gminie Wapno. Policji udało się już zatrzymać podejrzanych.

Zdarzenie miało miejsce 16 listopada. Do mieszkania, w którym przebywali dwaj mieszkańcy gminy Wapno, wtargnęło trzech mężczyzn ubranych na czarno i w kominiarkach. Zaatakowali mieszkańców pałkami.

Poszkodowani dopiero dwa dni później zdecydowali się złożyć doniesienie o pobiciu na policję. Ale gdy już to zrobili, to policjantom zaledwie po kilku godzinach udało się już zatrzymać sprawców. Okazało się, że napastnikami było trzech mieszkańców powiatu nakielskiego w wieku od 19 do 29 lat. Żaden z nich nie chce składać wyjaśnień i nie przyznał się do winy.

Wobec mężczyzn wszczęto postępowanie, w którym badane będą między innymi motywy ich postępowania. Dotychczas usłyszeli zarzuty pobicia, naruszenia miru domowego, za co grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności. Na czas jego trwania sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

KPP Wągrowiec, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: