Wandale zniszczyli znaki drogowe. Policja zatrzymała podejrzanych

zniszczone znaki drogowe fot. policja Międzychód

Siedem znaków drogowych zostało zniszczonych w Międzychodzie w ciągu kilku ostatnich dni. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym w połowie sierpnia i zatrzymali dwóch podejrzanych. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie, w ostatnim czasie funkcjonariusze otrzymali informacje o zniszczeniu siedmiu znaków drogowych na ulicach Sadowej, Gorzyckiej i Zagrodowej w Międzychodzie. Dzięki przeprowadzonemu śledztwu policjanci wytypowali, a później zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24. i 22. lat, mieszkańców powiatu międzychodzkiego, którzy są podejrzani o to, że w nocy zniszczyli siedem znaków drogowych. Ich wartość Urząd Miasta i Gminy oraz Starostwo Powiatowe oszacowały na kilka tysięcy złotych, ale nie tylko o koszt tu chodzi.

“Uszkodzony, złamany, pomalowany farbą, sprayem lub całkowicie usunięty znak drogowy, nie spełnia swojej roli” – zwracają uwagę policjanci z KPP w Międzychodzie. – “To nie jest żart, tylko narażanie ludzi na niebezpieczeństwo, co w efekcie prowadzi do zagrożenia w ruchu drogowym i wypadków. Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu międzychodzkiego, jeżeli ktoś jest świadkiem tego typu zdarzeń prosimy zawiadomić policję, a z pewnością osoby, które niszczą oznakowanie drogowe, poniosą odpowiedzialność za swoje zachowanie”.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i wkrótce staną przed sądem – za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

Podziel się: