uszkodzony samochód fot. KPP Piła

Wandal niszczył samochody. Bo miał problemy osobiste

Urwane lusterka i uszkodzona karoseria – wszystko wartości ponad 3,5 tysiąca złotych. Tak wyglądały samochody na jednej z ulic Miasteczka Krajeńskiego. Wszystko wskazywało na to, że uszkodził je ten sam sprawca.

Jak informują policjanci Posterunku Policji w Białośliwiu, do uszkodzeń samochodów doszło w nocy z 27 na 28 marca. Wszystkie pojazdy były zaparkowane wzdłuż jednej ulicy i prawdopodobnie zostały uszkodzone przez tego samego sprawcę.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane osobowe i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 18-letniego mieszkańca Miasteczka Krajeńskiego, podejrzanego o zniszczenie samochodów.

„Mężczyzna złożył wyjaśnienia, w których przyznał się do uszkodzeń czterech zaparkowanych pojazdów marki Volvo, Volkswagen, Mercedes oraz Opel. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem oraz problemami osobistymi” – poinformowali policjanci. – „Sprawca wyładowując agresję uszkodził m.in. lusterka boczne pojazdów oraz ich karoserię. Straty jakie wyrządził ,oszacowano na kwotę ponad 3,5 tysiąca złotych”.

18-latkowi za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.