Wągrowiec: Sędzia podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu został zawieszony

policja fot. Sławek Wąchała
Taką decyzję podjął prezes Sądu Rejonowego w Wągrowcu, mimo że postępowanie w tej sprawie jeszcze trwa. Prezes uznał jednak, że wymaga tego dobro i wiarygodność sądu.

Przypomnijmy: 25 listopada pracownik jednej ze stacji benzynowych w Wągrowcu poinformował policję, że na stację podjechał samochodem mężczyzna, który jego zdaniem był pijany. Policja sprawdziła monitoring stacji i zidentyfikowała bez trudu wskazanego mężczyznę, ponieważ okazał się nim jeden z sędziów sądu w Wągrowcu.

Policjanci z prokuratorem pojechali do domu sędziego i tam pod ich nadzorem została pobrana mu krew do badań. Zachowanie mężczyzny nie pozostawiało wątpliwości co do tego, że był pijany, jednak było to już kilka godzin po zgłoszeniu przez pracownika stacji.

Retrospektywne wyniki badań krwi jeszcze nie nadeszły, jak podaje Radio Poznań, jednak Daniel Jurkiewicz, prezes sądu, podjął decyzję o zawieszeniu sędziego na miesiąc. Uznał, że powaga i wiarygodność sądu tego wymaga. Prezes powiadomił też o sprawie sąd dyscyplinarny.

Jeśli retrospektywne wyniki badania krwi potwierdzą, że sędzia był pijany w czasie prowadzenia samochodu, wówczas prokuratura wystąpi o uchylenie mu immunitetu, a później postawi mu zarzuty.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: