policja fot. policja

Wągrowiec: Policjanci zaopiekowali się zapłakanym czterolatkiem. Pomógł pies

O zapłakanym chłopcu bez opieki siedzącym na ławce powiadomili policjantów przechodnie. Funkcjonariusze uspokoili chłopca, w czym wydatnie pomógł Kliper, pies patrolowo-tropiący, a później pomogli mu znaleźć mamę.

Zdarzenie miało miejsce 24 lutego, w parku 600-lecia Miasta Wągrowca. W pobliżu placu zabaw przechodnie zauważyli małego chłopca, najwidoczniej bez opieki, który siedział na ławce i płakał. Rodzice innych dzieci bawiących się na placu zainteresowało to, że przez dłuższy czas chłopiec siedzi sam i nikt się nim nie opiekuje. Sam chłopiec był zrozpaczony i wystraszony. Był w stanie powiedzieć tylko tyle, że nie ma jego mamy.

Gdy w parku pojawił się patrol policji z psem, rodzice poprosili funkcjonariuszy o pomoc. Policjanci rozpoczęli rozmowę z chłopcem wytłumaczyli mu, kim są i obiecali, że pomogą znaleźć jego mamę. W nawiązaniu znajomości i budowie zaufania bardzo pomógł Kliper, pies patrolowo-tropiący, który pozwolił się pogłaskać.

Okazało się, że chłopiec przyszedł do parku z mamą, ale jej nie ma. Gdzieś sobie poszła. Nie potrafił powiedzieć dokąd. Mimo czekania matka wciąż się nie pojawiała, nawet gdy policjanci wezwali patrol zmotoryzowany, który przyjechał na sygnale, by było go słychać i widać w całym parku.

Ostatecznie policjanci zdecydowali, że sprawdzą, czy nie ma jej w domu. Chłopiec co prawda nie znał adresu, ale potrafił zaprowadzić ich do miejsca, w którym mieszka. W parku pozostał patrol, który miał poinformować matkę chłopca, gdyby się jednak znalazła, co się stało z jej synem.

Jednak w domu nikogo nie było, więc policjanci wrócili z czterolatkiem z powrotem na plac zabaw, mając nadzieję, że tam właśnie przyjdzie matka szukając synka. I rzeczywiście się pojawiła jakiś czas później – tłumaczyła, że była w innej części parku, gdzie jej drugi syn jeździł na rowerku.

Historia skończyła się szczęśliwie – jednak policjanci apelują do rodziców, żeby otaczali swoje dzieci opieką i nie zostawiali samych na tak długo.

KPP Wągrowiec

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze