zatrzymany fot. policja

Wągrowiec: Oprawca trafił za kratki

Groził jej śmiercią, połamał telefon i uszkodził samochód – mimo że miał sądowy zakaz zbliżania się do kobiety. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

32-letniego mieszkaniec Pomarzanowic w gminie Pobiedziska już rok temu miał kłopoty z prawem z powodu nękania pewnej mieszkanki gminy Damasławek. za groźby karalne został wtedy ukarany dozorem policyjnym, zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakazem zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Jednak w ubiegłym tygodniu zakaz ten został przez mężczyznę złamany. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że w okolicy Roszkowa na drodze wojewódzkiej 196 zajechał jej drogę i zmusił do zatrzymania się. W trakcie rozmowy groził kobiecie pozbawieniem życia, wyrwał jej przy tym telefon z rąk i połamał go. Swoją agresję wyładował również na jej samochodzie – mężczyzna szarpał i uszkodził wycieraczkę.

Mężczyzna po zdarzeniu był poszukiwany przez policjantów. Nie stawił się na dozór i zaczął się ukrywać. Miejsce jego przebywania zostało ustalone przez wągrowieckich kryminalnych. Został zatrzymany na terenie Poznania, a następnego dnia usłyszał kolejne zarzuty wśród nich kierowania gróźb i nękania, niszczenia mienia, złamania sądowego zakazu zbliżania się.

Na wniosek prokuratury sąd rejonowy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucane czyny grozi mężczyźnie kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Wągrowiec, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze