Wągrowiec: Nieletni niszczyciele żłobka zatrzymani

aresztowany fot. Policja
Zniszczona elewacja, połamane ławki i napisy na ścianach, a nawet sufitach. To dzieło nieletnich wandali, którzy upodobali sobie teren wągrowieckiego żłobka. Wszyscy są już w rękach policji.

Nowoczesny budynek miejskiego żłobka był chlubą mieszkańców Wągrowca. Wiele osób uważało go za „najpiękniejszy żłobek w Wielkopolsce”. Z równą starannością co budynek przygotowano też teren wokół niego, służący do zabawy dzieciom w czasie godzin pracy żłobka – a wszystkim pozostałym chętnym po godzinach.

Niestety, nie trzeba było długo czekać, żeby stało się widoczne, że nie każdy potrafi uszanować dobro wspólne. Na elementach konstrukcyjnych, elewacji, a nawet na suficie pojawiły się napisy, stalowe lamele zostały powyginane, ławki połamane, a płytki z elewacji potłuczone i poodrywane.

Wstępna wycena naprawy wszystkich szkód sporządzona przez wykonawcę robót budowlanych, sięgnęła ponad trzydzieści tysięcy złotych. Postępująca z dnia na dzień dewastacja budynku, zmusiła administrację do zgłoszenia sprawy policji. Policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich, ustalili osoby, które przyczyniały się do powstawania zniszczeń. W trwającym od października postępowaniu policjanci zidentyfikowali łącznie 14 osób – młodzież w wieku od 13 do 17 roku życia. Wszyscy zostali przesłuchani. Sporządzony w postępowaniu w sprawie nieletnich materiał dowodowy trafi teraz do Sądu Rejonowego w Wągrowcu III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Młodzi ludzie narazili się na odpowiedzialność prawną, a swoich rodziców na poniesienie kosztów ich nierozważnych decyzji. Część szkód w porozumieniu z administracją żłobka rodzice podjęli się naprawić samodzielnie. Część napisów udało się sczyścić, trwa wymiana zniszczonych przez jazdę BMX-ami elementów ławek. Niestety, nie wszystko jednak uda się naprawić i część napraw będzie musiała zostać zlecona fachowcom.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: