W stołówkach Volkswagena nie będzie mięsa?

Volkswagen fot. ROAZK

Na razie mięso znikło tylko z jednej stołówki, tej dla zarządu, w fabryce w Wolfsburgu. Ale docelowo wszystkie stołówki mają oferować wyłącznie menu wegetariańskie i tak ma być do 2025 roku. Czy w Polsce również?

Jak zapewnia zarząd firmy, nie należy się obawiać monotonii w posiłkach. Szefowie kuchni mają do wyboru ponad 150 przepisów, więc nikt nie będzie mógł narzekać na mało urozmaicone jedzenie. Decyzja o rezygnacji z mięsa została podjęta w trosce o zdrowie pracowników – dieta wegetariańska jest korzystniejsza dla zdrowia – i o planetę. Brak mięsa obniży emisję CO2.

Czy w Poznaniu również w stołówkach Volkswagena planuje się rezygnację z mięsa? Obecnie są w niej do wyboru dania mięsne i bezmięsne, by każdy z pracowników mógł jeść to, na co ma ochotę. Jak powiedział Piotr Olbryś, szef Solidarności w Volkswagen Poznań, przejścia na wegetariańskie menu nikt ze związkami nie konsultował. Jednak jego zdaniem najlepiej byłoby nie zmuszać nikogo do przechodzenia na inną dietę, tylko po prostu zapewnić pracownikom wybór dań mięsnych, wegetariańskich i wegańskich. Czyli dokładnie tak, jak to jest teraz.

Decyzję koncernu skomentowała posłanka Sylwia Spurek. „Takich miejsc w Europie, gdzie odchodzi się od dań mięsnych na rzecz potraw wegańskich, będzie przybywać” – napisała w mediach społecznościowych. – „Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę, że musimy zmieniać swoje nawyki żywieniowe, aby ratować klimat. Już niedługo podobnie będzie w Polsce”.

Źródło: Głos Wielkopolski

Podziel się:

Ostatnio dodane: