wtorek, 5 grudnia, 2023

W Śnieżycowym Jarze już kwitną śnieżyce!

Wczesna wiosna sprawiła, że najsłynniejsze śnieżyce w Wielkopolsce zakwitły wyjątkowo wcześnie. Już w ten weekend warto się wybrać je podziwiać – zwłaszcza, że, też z powodu pogody, będą kwitły wyjątkowo krótko.

Nadleśnictwie Łopuchówko, bo to na jego terenie którego znajduje się rezerwat, zapewnia, że śnieżyce kwitną i można je można oglądać w najbliższy weekend – 29 lutego i 1 marca oraz w następny, czyli 7-8 marca. Później kwiaty przekwitną.

Nadleśnictwo szczególnie poleca termin 7 i 8 marca. Wszystko z powodu budowy nowej kładki na terenie rezerwatu, która ułatwi spacerowanie po błotnistym terenie rezerwatu. Przewidywany termin zakończenia prac to 28 lutego, jednak niestety budowa może się przedłużyć. Dlatego władze nadleśnictwa tym, którzy boją się błota i wilgoci, proponują przełożenie wizyty w rezerwacie na 8 marca.

Dla wszystkich turystów, którzy pojazdami dotrą do rezerwatu, nadleśnictwo przygotowało trzy parkingi zlokalizowane poza lasem: od strony Uchorowa, przy lesie, we wsi Starczanowo oraz przy lesie od strony wsi Starczanowo. Jeden parking znajduje się też w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki prowadzącej do rezerwatu. Z parkingu tego mogą korzystać osoby poruszające się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb oraz osoby przywożące osoby z niepełnosprawnościami z ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się.

Warto pamiętać o tym, że Śnieżycowy Jar znajduje się na terenie poligonu w Biedrusku i ze względu na ćwiczenia odbywające się na poligonie trzeba przed każdą wizytą sprawdzić, czy komendant wydał zgodę na dojazd do rezerwatu. W najbliższy weekend wizyta jest możliwa.

Przypominamy: Śnieżycowy Jar znajduje się niedaleko Starczanowa, za Murowaną Gośliną, ale można do niego dojechać także od strony Uchorowa. Jak mówią pracownicy Nadleśnictwa Łopuchówko, w tym roku droga od Uchorowa jest łatwiej przejezdna niż ta od Starczanowa, co warto wziąć pod uwagę, gdy się wybiera w drogę samochodem.

el

Strona głównaLifestyleW Śnieżycowym Jarze już kwitną śnieżyce!