W centrum Poznania powstanie centrum senioralne. Obiekt ma być największym tego typu kompleksem w Polsce.

Centrum powstanie na terenie dawnego szpitala miejskiego, który znajdował się u zbiegu ulic Szkolnej i Podgórnej, a który obecnie straszy turystów przyjeżdżających do miasta. Znajdą się w nim klinika rehabilitacyjna, rezydencja zapewniająca całodobową opiekę, apartamenty ze wsparciem medycznym oraz część przeznaczoną na pobyt dzienny.

– To jedna z ważniejszych nieruchomości w centrum miasta – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Cieszę się, że będzie służyć własnie seniorom. Taka lokalizacja gwarantuje, że starsze osoby będą mogły w pełni korzystać z życia miasta, jednocześnie pozostając pod opieką specjalistów.

W samym centrum senioralnym znajdzie się miejsce dla 166 osób. Drugą częścią kompleksu będzie klinika rehabilitacyjna, w której się znajdzie m.in. specjalny basen rehabilitacyjny.

Inwestycję ma zrealizować firma ORPEA Polska, która za około 40 milionów kupiła tę nieruchomość od miasta. Otwarcie całego kompleksu powinno nastąpić na przełomie 2020 i 2021 roku.

– Planując inwestycję wykorzystujemy naszą znajomość polskiego rynku opieki senioralnej oraz wiedzę grupy ORPEA w zakresie rozwiązań o podwyższonym standardzie – dodaje Beata Leszczyńska. – Chcemy, żeby nasza oferta była optymalna pod względem jakości opieki, rozwiązań infrastrukturalnych oraz kosztów finansowania, zarówno dla seniorów, jak i dla nas jako inwestora.

Podziel się:

Ostatnio dodane: