W Poznaniu powstał kort do padla. Czeka na pierwszych chętnych

padel, kort fot. POSiR

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji 15 listopada otworzyły pierwszy w Poznaniu kort do padla. To dyscyplina nieco przypominająca tenisa, która zdobywa fanów w całej Europie. Teraz można w nią zagrać także na osiedlu Piastowskim 106A.

– Zaczynamy od jednego kortu, ale mamy nadzieję, że w przyszłości na terenach POSiR pojawi się ich więcej – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR. – W bowling, tenisa, siatkówkę plażową można pograć w wielu miejscach w Poznaniu, ale w padla na razie tylko u nas. Liczę, że nasze działania pozwolą wprowadzić modę na uprawianie tej konkurencji.

Padel, jak wyjaśnia POSiR, to sport podobny do tenisa, choć piłki i rakiety nieco się różnią od tenisowych. Gra odbywa się na korcie o sztucznym podłożu, o wymiarach 20 na 10 m. Samą dyscyplinę wymyślono w 1962 roku w Meksyku, skąd trafiła do Europy. Na naszym kontynencie cieszy się coraz większą popularnością – tylko w samej Hiszpanii gra w nią kilka milionów osób. Padel coraz bardziej popularny staje się również w Skandynawii i to właśnie dzięki współpracy z partnerami z Finlandii, spółką Niesta, powstał kort na osiedlu Piastowskim. POSiR przygotował teren, a fińscy partnerzy zbudowali kort i dostarczyli sprzęt do gry.

Kort będzie czynny w dni powszednie od 7.00 do 22.00, a w soboty, niedziele i święta od 8.00 do 21.00, także zimą, a na miejscu można wypożyczyć rakiety oraz piłki. Do 31 marca 2023 roku obowiązuje promocyjna cena na jego wypożyczenie, w zależności od pory wynajęcia to 30 lub 40 zł za godzinę. Szczegóły są na stronie POSiR.

Podziel się: