W Polsce przybywa milionerów. Gdzie najszybciej?

pieniądze fot. pixabay
Mazowsze, Wielkopolska, a może Śląsk? Trzy najbogatsze regiony, więc to tam powinno najszybciej przybywać milionerów, tak na zdrowy rozum. Jak jednak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” – najszybciej milionerów przybywa we wschodniej części Polski.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w naszym kraju jest już 34,8 tys. osób, które mają dochód w wysokości miliona złotych lub wyższy i wykazują to w deklaracjach podatkowych. Najwięcej z nich mieszka w województwie mazowieckim – jest ich tam prawie 8,7 tys., co akurat, ze względu na to, że to województwo stołeczne, jest oczywiste.

Jednak „Dziennik Gazeta prawna” zainteresował się nie tym, gdzie milionerów jest najwięcej, ale tym, gdzie ich najszybciej przybywa. Okazało się, że w porównaniu z rokiem poprzednim jest ich więcej o ponad 10 proc., są głównie przedsiębiorcami – i przybywa ich najszybciej na tzw. ścianie wschodniej.

Największy wzrost liczby milionerów, bo niemal o 17 proc., odnotowano na Podkarpaciu. Co prawda na drugim miejscu tego rankingu jest województwo łódzkie, ale na trzecim mamy Lubelszczyznę z prawie 14,8 proc., a na czwartym Podlasie z wynikiem 13,3 proc.

Z zeznań podatkowych wynika, że są to głównie przedsiębiorcy prowadzący własne firmy.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: