Reklama

W niedzielę debiut Adama Nawałki

Lech Poznań w niedzielę, 2. grudnia zmierzy się na wyjeździe z Cracovią prowadzoną przez Michała Probierza. Początek spotkania o godzinie 18:00. Będzie to debiut Adama Nawałki w roli trenera “Kolejorza”.

Od poniedziałku szkoleniowcem pierwszej drużyny “Kolejorza” jest Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji Polski od razu wziął się do pracy i praktycznie od poniedziałku do piątku przychodził do klubu wczesnym rankiem, a wychodził późnym wieczorem – jak przyznawał często na konferencji, więcej szczęścia ma ten, kto więcej pracuje. Trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić. Ciekawostką jest także fakt, że piłkarze od poniedziałku do środy mieli dwie jednostki treningowe i Bułgarską opuszczali też w godzinach wieczornych – co wcześniej było nie do pomyślenia. Na czwartek i piątek obciążenia trenignowe zostały już nieco obniżone ze względu na zbliżający się mecz z Cracovią.

– W tym początkowym okresie było sporo pracy, zawodnicy byli w pełnej gotowości od 9:00 do 20:00. Jestem zadowolony z profesjonalizmu wszystkich piłkarzy i jestem zbudowany ich postawą. Jednak cały czas widzę rezerwy i skoro one są to możemy iść do przodu. Spodziewamy się bardzo trudnego meczu. Cracovia jest wymagającym zespołem, który walczy i jest dobrze zorganizowany. Ma bardzo dobrego trenera Michała Probierza, który pod względem taktycznym i nastawienia drużyny ma przed sobą fantastyczną przyszłość. Ostatnim moim spotkaniem przed objęciem reprezentacji był mecz z Cracovią w Zabrzu, a więc historia zatoczyła koło – powiedział trener Lecha, Adam Nawałka.

– Ostatnie tygodnie wyglądały już dobrze, drużyna pozytywnie zareagowała i dobrze, że teraz to kontynuujemy z trenerem Nawałką. Mam nadzieję, że po tych dwóch ostatnich fajnych meczach, w niedzielę też damy sygnał, że to wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział na prasowej konferencji z kolei obrońca “Kolejorza”, Rafał Janicki.

Przyjście Nawałki do Poznania to był strzał w dziesiątkę, jeśli mowa o marketingu. Zainteresowanie – chociażby mediami – wzrosło znacznie. Na przedmeczowej konferencji na sali obecni byli m. in. Roman Kołtoń z Polsat Sport czy Sebastian Staszewski ze Sport.pl. Czy za wizerunkiem pójdą także kwestie sportowe? Przekonamy się w niedzielę.

 

Dodaj komentarz

avatar