W jednej z wielkopolskich szkół zlikwidowano dzwonki. Co na to uczniowie i nauczyciele?

IV LO fot. IV LO FB

Czwarte liceum ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim zdecydowało, że zlikwiduje dzwonki sygnalizujące koniec lekcji – i koniec przerwy. Teraz o zakończeniu przerw będą decydować sygnalizatory świetlne, a o zakończeniu lekcji – nauczyciele.

Jak informuje portal „ostrow24 TV”, powodem rezygnacji z dźwięków dzwonka był stres, jaki powodował głośny dźwięk u tych uczniów, którzy na przykład czekali na zapowiedziany sprawdzian…

Teraz o końcu przerwy informują sygnalizatory palące się na zielono w czasie przerwy, które znajdują się na korytarzach szkoły. Natomiast o końcu lekcji będzie decydował nauczyciel.

Pomysł wzbudził ogromne kontrowersje, choć IV LO nie jest jedyną szkołą, która próbuje uprzyjemnić uczniom powrót na lekcje zamianą dzwonka na jakiś przyjemniejszy sygnał. Wielu komentujących jest zdania, że nazywanie sygnału dzwonka stresującym to co najmniej przesada. Wątpliwości wzbudził też fakt, że to nauczyciel ma decydować o końcu lekcji – wielu osobom skojarzyło się to z czasami, gdy można było dostać linijką po ręce za zbyt wczesne zerwanie się z ławki po dzwonku, bo obowiązywała zasada, że dzwonek jest dla nauczyciela, nie dla ucznia.

Sami jednak uczniowie i ich rodzice są zadowoleni z takiego rozwiązania, nie narzekają na nie także nauczyciele.

Podziel się:

Ostatnio dodane: