koronawirus z Wuhan fot. WSSE

W Europie zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem

To chiński turysta przebywający akurat we Francji i tam właśnie zmarł z powodu zakażenia wirusem z Wuhan.

Osoby zarażone koronawirusem odnotowało w 20 krajach świata. We Francji choruje obecnie 11 osób, jak informuje tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Jak dotąd ofiary śmiertelne notowano wyłącznie w Azji. W Chinach zmarły 1523 osoby, ale – jak podaje Onet.pl – chińskie władze podkreślają, że dynamika rozwoju epidemii nieco osłabła, w ubiegłym tygodniu liczba nowych zakażeń przekraczała 3 tys. dziennie. Liczba wyleczonych sięga 8096 przypadków, co oznacza przyrost o 1473 osoby w porównaniu do danych za czwartek.

Prowincja Hubei, w której wykryto wirusa, jest jednak wciąż odcięta od reszty świata i jak zapewniają chińskie władze – tak pozostanie, dopóki nie uda się zwalczyć choroby.

W Polsce nadal nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa, jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia RP.

el

Daj znać innym

8
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

“bądźmy tolerancyjni” – zaproście ich do Poznania

Łukasz Bisior
Gość
Łukasz Bisior

Robisz się nudny.

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Łukasz Bisior No cóż jeśli czegoś nie jarzysz, to nic dziwnego , że się nudzisz. To TFUJ problem.

Boguslaw Hadynski
Gość
Boguslaw Hadynski

Jerzy Wróbel. Na konwencje pis w pierwszej kolejności, potrzebny Chyńczyk który tam kichnie.

Łukasz Bisior
Gość
Łukasz Bisior

Jerzy Wróbel czego niby nie jarze? Że pod każdym postem masz problem do orientacji seksualnej nawet jeśli post nie jest z tym związany? Że powinieneś się leczyć bo nikt normalny nie pisze tego samego za każdym razem niezależnie od treści artykułu? Nie podoba Ci się poznań to chętnie kupię Ci bilet w jedną stronę… no właśnie nigdzie by nie chcieli takiego debila. 😔

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Łukasz Bisior Tak oto wygląda wasza “tolerancja” – ha, ha, ha [preferencja zboczeń i wynaturzeń].
Co ty masz do powiedzenia , czy napisania w tej sprawie poza nazywania kogoś “debilem”, przez co dajesz świadectwo o sobie ?

Łukasz Bisior
Gość
Łukasz Bisior

Jerzy Wróbel przecież to Ty obrażasz osoby że środowiska lgbt. Nawet pod postem o pączkach masz problem do osób z tego środowiska. Masz z tym ogromny problem i radzę zasięgnąć porady specjalisty.

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Boguslaw Hadynski To właśnie wy towarzysze- potomkowie władzy przywiezionej na sovieckich czołgach jesteście tak otwarci na każdą zarazę by zniszczyć wszystko co polskie w tym kraju. Q.e.d.