W dwóch krajach Polacy muszą przechodzić kwarantannę z powodu koronawirusa

Dwa tygodnie kwarantanny będą musieli przechodzić Polacy po wjeździe na Łotwę i do Estonii. Oba kraje przywróciły kwarantannę dla obywateli RP.

Powodem jest liczba zakażeń: granice obu krajów bez kwarantanny mogą przekroczyć jedynie obywatele tych państw, w których liczba zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie przekroczyła 15 na 100 tysięcy mieszkańców – jak informuje Rzeczpospolita.

Polska już nie spełnia tego warunku. Zgodnie z wyliczeniami łotewskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób mamy 15,8 przypadków na 100 tysięcy, więc po przyjeździe na Łotwę mamy obowiązek odbycia kwarantanny. W Estonii będziemy musieli to robić od przyszłego tygodnia.

O kwarantannie była mowa także w przypadku Grecji, co w przededniu wakacji, kiedy Grecja jest jednym z ulubionych kierunków Polaków, byłoby poważnym problemem. Jeszcze w maju, zgodnie z informacjami strony greckiej, kwarantanna byłaby wymagana. Jednak dziś już wiadomo, że od 15 czerwca Polacy będą mogli swobodnie podróżować samolotami do Grecji bez kwarantanny – chyba że lecą z Katowic. W przypadku tego jednego portu lotniczego obowiązek kwarantanny zostanie zachowany.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze