W centrum miasta odbędzie się demonstracja. „Na naszych oczach odbywa się szóste wielkie wymieranie”

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny fot. Karolina Adamska
W ramach Światowego Tygodnia dla Klimatu, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizuje przed Urzędem Miasta „Demonstrację Przyszłości”.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to grupa młodych ludzi, którzy chcą wymóc na rządzących bardziej zdecydowanie działania w walce ze zmieniającym się klimatem. – Naszą misją jest zwiększanie świadomości kryzysu klimatycznego i prowadzenie akcji, mających na celu inicjację zmian systemowych przez polityków. Takie zmiany, jak przede wszystkim odejście od spalania paliw kopalnych, konieczne są, aby powstrzymać nieuchronnie zbliżającą się katastrofę klimatyczną – twierdzą organizatorzy demonstracji.

Światowy Tydzień dla Klimatu rozpoczął się 20 września. W jego ramach odbędzie się dzisiaj o godz. 14.30 demonstracja przed Urzędem Miasta (Gołębia 1). – Miejsce demonstracji nie jest dziełem przypadku. Działamy w myśl idei „jeśli władza nie chce wyjść do nas, my przyjdziemy do władzy” – wyjaśniają organizatorzy. – Chcemy by nasz protest był słyszalny jeszcze lepiej niż te z placu Wolności, by ta część Urzędu Miasta która jeszcze nie wie o tym w jak wielkim jesteśmy niebezpieczeństwie w końcu uświadomiła sobie skalę problemu. Żądamy by wszyscy rządzący naszym miastem wiedzieli, że młodzież oczekuję od nich realnych działań, że będziemy protestować aż nasze postulaty nie zostaną spełnione. Nasz głos musi przestać bagatelizowany. Oczekujemy reakcji wszystkich instytucji wykonawczych na dynamicznie zwiększające się zjawisko katastrofy klimatycznej.

– Obecnie na naszych oczach odbywa się szóste wielkie wymieranie – straszą organizatorzy. – Naukowcy apelują, że w przeciągu ostatniego stulecia z naszej planety zniknęło 200 gatunków kręgowców, czyli około 2 na rok. Co najbardziej przerażające, jest ono najszybszym i najbardziej gwałtownym w historii Ziemi, a jego powodem jest nie kto inny, a człowiek.

Podziel się:

Ostatnio dodane: