„Virtuoso” wraca na scenę Teatru Muzycznego

Virtuoso, fot. M. Kordula, Teatr Muzyczny

Na początku lutego w Poznaniu ponownie będzie można zobaczyć polsko-amerykański musical „Virtuoso” o Ignacym Janie Paderewskim. To historia wybitnego artysty, który stał się równie wybitnym politykiem, bo umiał porywać ludzkie serca, o czym poznaniacy wiedzą najlepiej.

Libretto i muzykę napisał Matthew Hardy. Zapewniły mu one wygraną w kilkuetapowym konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Współpracy artystycznej podjął się Brian Kite – dziekan Wydziału Teatru, Telewizji i Filmu na renomowanej uczelni University of California, Los Angeles, utytułowany reżyser musicalowy odnoszący sukcesy w USA i Chinach.

Mocna amerykańska reprezentacja jest znakomitym uzupełnieniem pozostałych realizatorów. Reżyserii podjął się Jerzy Jan Połoński, który z powodzeniem zrealizował na scenie Teatru Muzycznego takie musicale jak: „Footloose”, „Pippin” oraz „Madagaskar – musicalową przygodę”. W postać Ignacego Jana Paderewskiego wcielają się Janusz Kruciński oraz Marcin Januszkiewicz. Podczas lutowych pokazów wystąpią również między innymi: Anna Lasota i Oksana Hamerska (Helena Górska / Paderewska), Barbara Melzer i Dagmara Rybak (Helena Modrzejewska), Joanna Rybka i Katarzyna Tapek (Helena Bibesco), Radosław Elis i Jarosław Patycki (Władysław Górski / Józef Piłsudski).

Źródło: Teatr Muzyczny