Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie

W nocy z 21 na 22 czerwca kierowcy na autostradzie będą mieli do dyspozycji tylko jedną, północną jezdnię (w kierunku na Świecko). Dobiega końca drugi etap rozbudowy autostradowej obwodnicy Poznania.

Nowa, tymczasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać w nocy z 21 na 22 czerwca. Jezdnia południowa, czyli ta w kierunku Warszawy, zostanie zamknięta, a cztery pasy ruchu (po dwa w każdym kierunku) zostaną przerzucone na jezdnię północną (kierunek Świecko). Na zamkniętej jezdni, na wszystkich trzech już wybudowanych pasach, zostanie położona warstwa ścieralna i wiążąca. Zamontowane zostaną też bariery ochronne i elementy ekranów akustycznych.

Prace przygotowawcze rozpoczną się już 20 czerwca, dlatego także tego dnia kierowcy są proszeni o szczególną ostrożność.

Trzypasmowa obwodnica Poznania ma być gotowa pod koniec tego roku. Przez trzy miesiące rozbudowy pomiędzy węzłami Poznań Komorniki – Poznań Luboń wybudowano trzeci pas na jezdni południowej w kierunku Warszawy. Ułożona została nawierzchnia do istniejącego poziomu oraz zamontowano bariery ochronne na 6-kilometrowym odcinku. Trzeci pas powstał także na przeciwnej stronie jezdni (w kierunku Świecka). Poszerzono również łącznicę na węźle Poznań Luboń i przygotowano fundamenty pod wkopanie tablic zmiennej treści, które będą na bieżąco informowały kierowców o zdarzeniach i warunkach drogowych.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze