Od 2 czerwca 2026 roku, w związku z planowanymi robotami budowlanymi, zmienią się trasy sześciu linii autobusowych w okolicach ulicy Naramowickiej. Zamknięty zostanie fragment ulicy między Łużycką a Zofii Hilczer-Kurnatowskiej. Wyłączenie nie dotyczy dojazdu do posesji.
Szczegóły zmian tras
Autobusy linii 146, jadące ze Starego Strzeszyna lub Strzeszynka, pojadą nową trasą: Łużycka – Naramowicka (przystanki A+T Naramowice) – Sarmacka – Naramowicka – Łużycka – Al. Praw Kobiet – Zofii Hilczer-Kurnatowskiej – Naramowicka – Boranta, kończąc bieg na Borancie.
Linia 151, kursująca z ulicy Sobieskiego, pojedzie przez ulicę Łużycką i Naramowicką (przystanki A+T Naramowice), a następnie przez ulice Karpia, Nową Mleczarską, Bielicową oraz Czarnuchę, by dotrzeć do Rubieży.
Kursy linii 167 oraz 911 z Ronda Rataje do Biedrusko Park lub Radojewa zostaną zmodyfikowane: Naramowicka (przystanki A+T Naramowice) – Al. Praw Kobiet – Zofii Hilczer-Kurnatowskiej – Naramowicka.
Podobny wariant objazdu dotyczy linii 214 i 224, które jadą z Junikowa, PKM Junikowo lub Ronda Ławickich Wydm w stronę Boranta lub Radojewa. Autobusy te przejadą przez przystanki A+T Naramowice na Naramowickiej, Al. Praw Kobiet, ulicę Zofii Hilczer-Kurnatowskiej i ponownie Naramowicką.