Burza Poznań fot. Sławek Wąchała

Jak informuje IMiGW, we wschodniej części Wielkopolski 24 kwietnia mogą występować burze w godzinach od 16.48 do 18.40. Komunikat meteo został wydany dla trzech wielkopolskich powiatów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że nad Wielkopolską przemieszcza się z zachodu na wschód chłodny front atmosferyczny.
„Przeważać w tym obszarze będą opady deszczu oraz wbudowane w system zachmurzenia frontowego burze, które na ogół będą słabe i izolowane, a towarzyszyć im mogą opady deszczu do 10-15 mm (lokalnie całkowita suma opadów przelotnych i burzowych może wynieść około 20-25 mm), oraz porywy wiatru do 65 km/h” – podał IMiGW. – Możliwy drobny grad”.

Burze z gradem mogą występować w powiatach konińskim, słupeckim i wrzesińskim i mogą im towarzyszyć opady deszczu o natężeniu do 5-10 mm/h. W czasie burz powieje silny wiatr, a jego porywy mogą osiągać do 60 km/h.
„Komórki burzowe przemieszczają się w kierunku północno-wschodnim” – czytamy w komunikacie meteo. – „W najbliższych godzinach burze nadal będą występowały, a natężenie zjawisk im towarzyszących nie ulegnie zmianie”.

Burze powinny zacząć zanikać po zachodzie słońca.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: