Utrudnienia w centrum Poznania. “Kierowców prosimy o wybieranie tras alternatywnych”

Estkowskiego fot. ZDM

Trwa układanie ostatniej warstwy nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary. Władze miasta apelują do kierowców, aby – jeśli to możliwe – w czasie tych prac wybierali alternatywne trasy do centrum. W ten sposób zmniejszą utrudnienia w tym rejonie.

Prace rozpoczęły się 27 września i mają potrwać około tygodnia. W tym czasie przejazd przez skrzyżowanie ul. Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary jest utrudniony: obowiązują ograniczenia przejazdu, często wyłączona jest też sygnalizacja świetlna i ruchem steruje policja.

– Kierowców prosimy o wybieranie tras alternatywnych, jeżeli tylko mają taką możliwość – wyjaśnia Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania. – Od strony Naramowic zachęcamy do wyboru trasy przez ul. Szelągowską, Armii Poznań do al. Niepodległości. Nadjeżdżający ze wschodu w kierunku centrum na rondzie Śródka powinni kierować się na rondo Rataje.

Jak zwraca uwagę rzeczniczka, jeśli choć część kierowców wybierze inną trasę, będzie to znacznym ułatwieniem dla tych, którzy nie mają wyjścia i muszą przejechać przez skrzyżowanie, na którym trwa remont.

Źródło: UMP

Podziel się: