poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Utrudnienia w centrum Poznania. Policja steruje ruchem

Na skrzyżowaniu Estkowskiego, Garbar i Małych Garbar trwają prace przy układaniu ostatniej warstwy nawierzchni. W związku z tym światła na skrzyżowaniu zostały wyłączone, a ruchem steruje policja. Kierowcy są proszeni o szczególną ostrożność.

Przypomnijmy, że w rejonie tego skrzyżowania prowadzone są prace przy budowie drogi rowerowej, a na ten tydzień zaplanowano układanie ostatniej warstwy nawierzchni. Prace zaczęły się jednak dzień później niż planowano, bo 27 września od godziny 9.00 rano. II to dlatego sygnalizacja świetlna jest wyłączona, a ruchem kierują policjanci.

Poznańskie Inwestycje Miejskie, odpowiedzialne za tę budowę, apelują do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie.
“Przypominamy, że kierowcy nadjeżdżający ze wschodu w kierunku centrum na rondzie Śródka powinni kierować się na rondo Rataje. Natomiast od strony Naramowic warto wybrać trasę przez ul. Szelągowską, Armii Poznań do al. Niepodległości” – informuje spółka PIM. – “Na środę zaplanowano ułożenie warstwy ścieralnej na lewoskręcie z ul. Estkowskiego w ul. Garbary. W tym czasie kierowcy chcący dojechać do placu Bernardyńskiego będą musieli skorzystać z objazdu przez ul. Małe Garbary, Bóżniczą i Grochowe Łąki”.

Przypomnijmy, że prace są prowadzone etapami, by przejazd w każdym kierunku był możliwy choć jednym pasem. Na czas prac zamykane są odcinki ulic przylegających do skrzyżowania oraz fragmenty samej tarczy skrzyżowania, a po związaniu się masy bitumicznej ruch będzie kierowany na odcinki z nową nawierzchnią.

Prace potrwają około tygodnia i tyle też czasu potrwają utrudnienia w rejonie skrzyżowania. Poznańskie Inwestycje Miejskie radzą kierowcom wybieranie tras alternatywnych – o ile to możliwe.

Źródło: PIM
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoUtrudnienia w centrum Poznania. Policja steruje ruchem