piątek, 23 lutego, 2024

Urząd ostrzega przed oszustami. “Rzekome dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła”

Oferują rzekome dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła lub chcą skontrolować system ogrzewania budynku. Urząd Gminy Czerwonak wydał ostrzeżenie przed oszustami.

Jak poinformowały władze Czerwonaka na swojej oficjalnej stronie, w ostatnich dniach otrzymują coraz więcej sygnałów o osobach, które rzekomo w imieniu gminy oferują mieszkańcom dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła albo chcą skontrolować źródła ciepła.

“W trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy o zachowanie ostrożności i kontakt z pracownikami urzędu przed podpisaniem lub udostępnieniem jakichkolwiek dokumentów lub umożliwieniem wejścia takim osobom na posesję” – apeluje samorząd Czerwonaka. – “W przypadku uzasadnionych wątpliwości należy powiadomić straż gminną lub policję”.

Ostrzeżenie i kilka rad, jak zapobiec oszustwu, opublikowała także policja z Czerwonaka.
“W przypadku, kiedy do drzwi zapuka osoba podająca się za pracownika administracji, weryfikujmy to” – radzą policjanci na swoim profilu na Facebooku. – “Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy tego typu sytuacjach. Oszuści poszukują osób, które zainteresuje dany temat i bez żadnych skrupułów okradają swoje ofiary na tyle, na ile one same im na to pozwolą. Nie dajmy się oszukać omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane próby wyłudzenia zaliczek zgłaszajmy na policję”.

Urząd Gminy Czerwonak przypomina także, że potrzebne informacje o możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę pieca i na prace termomodernizacyjne można znaleźć na stronie gminy. A w siedzibie urzędu, przy ulicy Źródlanej 39, działa punkt konsultacyjny, w którym także można uzyskać niezbędne informacje.

Źródło: UG Czerwonak, KP Czerwonak
Strona głównaPoznańUrząd ostrzega przed oszustami. "Rzekome dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła"