niedziela, 25 lutego, 2024

Uniwersytet Przyrodniczy ma nowego kanclerza

Wygrał konkurs i 15 stycznia objął stanowisko. Dr inż. Krzysztof Nowakowski Jest nowym kanclerzem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Jak informuje uczelnia, dla nowego kanclerza to powrót do Alma Mater, bo jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego, informatykiem, który pracę naukową realizował w obszarze sztucznej inteligencji i komputerowej analizy obrazu. Jest autorem i wykonawcą wielu publikacji naukowych oraz projektów badawczych krajowych i zagranicznych. Na UPP także obronił doktorat z inżynierii rolniczej i pracował jako wykładowca w latach 2007-2016.

Poza tym dr inż. Krzysztof Nowakowski jest managerem z wieloletnim doświadczeniem w sektorze szkolnictwa wyższego, związanym nie tylko z edukacją, ale i z biznesem jako wykładowca, a później dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej. W latach 2012-2022 był rektorem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (od 2014 roku to Collegium Da Vinci) i autorem transformacji uczelni, co zaowocowało wdrożeniem modelu edukacji praktycznej.

– Do konkursu na stanowisko kanclerza przystąpiło 12 kandydatów – informuje Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP. – Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. dr. hab. Romana Gornowicza, prorektora ds. kadr i rozwoju zaproponowała rektorowi kandydaturę dr. inż. Krzysztofa Nowakowskiego, która została przyjęta.

Nowy kanclerz rozpoczął pracę 15 stycznia.

Źródło: UPP
Strona głównaPoznańUniwersytet Przyrodniczy ma nowego kanclerza