koronawirus z Wuhan fot. WSSE

Uczniowie z Wielkopolski wracają z Włoch przed terminem. Z powodu koronawirusa

Młodzież z Mosiny i z Liskowa: dwie grupy wyjechały do włoskiego kurortu Rimini. Chcieliby wrócić już do Polski, ale jeszcze nie wiadomo, czy to będzie możliwe.

Młodzi ludzie, uczniowie klas hotelowych, odbywali w Rimini swoje praktyki zawodowe. Grupa z Liskowa, jak podaje Radio Poznań, miała wrócić 28 lutego, pobyt grupy z Mosiny miał trwać do 7 marca. Jednak ze względu na zagrożenie koronawirusem w północnych Włoszech obie grupy chcą jak najszybciej wrócić do kraju.

Młodzież z Liskowa powinna wrócić do domu dwa dni przed terminem, czyli 26 lutego. Nie wiadomo jednak, czy wcześniejszy powrót uda się to grupie z Mosiny. trwają starania polskich władz z jednej strony i samych zainteresowanych z drugiej. Bardzo martwią się rodzice uczniów, zwłaszcza że sytuacja we Włoszech jest coraz gorsza.

Za wyjazdem jest też Andrzej Trybusz, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Jego zdaniem pozostawanie w kraju, gdzie jest tyle przypadków zachorowań jest niewskazane, zwłaszcza jeśli sami są zdrowi.

W Polsce nie stwierdzono jeszcze ani jednego przypadku zachorowania, choć – jak podaje Ministerstwo zdrowia – prawie 1000 osób w całym kraju jest pod obserwacją. Nie potwierdziły się też podejrzenia wobec pacjentki w Krotoszynie, a informacje o zagrożeniu w szpitalu w Wągrowcu były nieprawdziwe.

Dr Trybusz przypomina, że wszyscy Polacy wracający z Włoch otrzymują na swoje numery telefonów informacje, jak mają postępować po przyjeździe. Na chodzi tu o kwarantannę, ale o to, jak mają sprawdzać swój stan zdrowia i na co zwracać uwagę.

9
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
R.J. Kawa
Gość
R.J. Kawa

Do izolatki!wszystkich !

Marta Stasiak
Gość
Marta Stasiak

Po co oni tam pojechali …???😱😱😱 takie zagrożenie 🙉

Elżbieta Olszak
Gość
Elżbieta Olszak

Marta Stasiak pojechali na praktyki, wtedy nie było jeszcze tam chorych na koronawirus.
U nas też już od dawna może być ty o paskudztwo. Przecież to ma takie same objawy jak “nasza” grypa 🤷‍♀️

Katarzyna Selena Marszałek
Gość
Katarzyna Selena Marszałek

KWARANTANNA 27 DNI ,ODIZOLOWAC !!!!!!

Elżbieta Olszak
Gość
Elżbieta Olszak

Katarzyna Selena Marszałek a ludzie z wczorajszego samolotu z Włoch, wsiedli w autobusy, tramwaje i rozjechali się do domów.
Nasi politycy mają chyba “ważniejsze” sprawy

Katarzyna Selena Marszałek
Gość
Katarzyna Selena Marszałek

Elżbieta Olszak dokładnie ten rzad wyslac do Wloch i zostawic aby sie zarazili , a te mierzenie temperatury to se w dupe niech wsadza. Wirus inkubuje do 27 dni , mozna nie miec objawów a zarazac ☹☹☹☹ po drugie nawet jak sie wyzdrowieje mozna znowu zachorowac . Masakra i tyle 🤬🤬🤬🤬

Elżbieta Olszak
Gość
Elżbieta Olszak

Katarzyna Selena Marszałek wiesz z grypa jest podobnie, tylko chyba nie jest tak wysoce zarazliwa

Agnieszka Siwińska
Gość
Agnieszka Siwińska

To napewno ktoś będzie zarażony z tych uczniów.

Sylwia Rybczak
Gość
Sylwia Rybczak

Powinni przejść kwarantannę