Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Zmiany w komunikacji miejskiej

autobus linii nr 603 fot. ZTM

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, od 21 lutego wszyscy uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego, zawieszonego 27 stycznia z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem.

12 lutego 2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19.

To oznacza, że 21 lutego wszystkie dzieci, nie tylko te z klas I-IV, pójdą już stacjonarnie do szkoły. przypomnijmy, że od 27 stycznia uczniowie klas V-VIII, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego oraz szkół artystycznych uczyli się wyłącznie zdalnie.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z tym autobusy realizujące kursy szkolne wrócą na swoje stałe trasy – co oznacza, że od poniedziałku 21 lutego ponownie realizowane będą kursy autobusów linii nr 603 o godzinie 7.00 z przystanku Łęczyca/Dworcowa.

Źródło: MEiN, ZTM