Uczniowie dostaną nieodpłatne laptopy. „Czas wprowadzić polską szkołę w XXI wiek”

Mateusz Morawiecki fot. KPRM

Ponad 370 tysięcy dzieci, uczniów czwartych klas szkół podstawowych, otrzyma nieodpłatnie laptopy do nauki. „Posłużą im również na dalszym etapie edukacji” – napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu społecznościowym. 

„To jeden z elementów wspierania transformacji cyfrowej” – wyjaśnił premier na Facebooku. – „Chcemy, by ten program był już stałym elementem rozwoju polskiego szkolnictwa w przyszłych latach. Od czasu dojścia do władzy Prawo i Sprawiedliwość dąży do Polski równych szans. W odróżnieniu od liberalnej opozycji uważamy, że nierówności nie są napędem rozwoju, ale przyczyną tragedii ludzkich i niesprawiedliwości. Jednym z fundamentów naszej polityki wsparcia dzieci i młodzieży jest zapewnienie im dobrego startu w życiu – bez względu na możliwości finansowe rodziny czy miejsce zamieszkania”.

A ponieważ, jak uważa premier, podstawą współczesnej edukacji są kompetencje cyfrowe, to wszystkie dzieci powinny mieć odpowiedni sprzęt, by móc je poznawać i rozwijać. W ubiegłym roku laptopy dostało około 218 tysięcy uczniów z terenów popegeerowskich.

„Dzisiaj, razem z ministrami Przemysławem Czarnkiem i Januszem Cieszyńskim, przedstawiamy kontynuację i rozwinięcie tego programu” – deklaruje premier. – „My nie pozostawiamy nikogo samemu sobie i wyrównujemy szanse wszystkich regionów Polski. Czas ostatecznie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania naszych dzieci na jak najwyższy poziom! Sprawiedliwa, równomiernie rozwijająca się Polska przyszłości to wizja, którą skutecznie realizuje rząd PiS”.

Dzieci mają dostać laptopy we wrześniu tego roku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: