Uczestnicy Tour de Pologne jadą przez Poznań! (ZDJĘCIA)

Tour de Pologne fot. K. Adamska

168 kolarzy, w tym 17 Polaków na czele z Michałem Kwiatkowskim i Rafałem Majką wystartowało z Poznania, z placu Marka na MTP, w 80. Tour de Pologne. Zawodnicy jadą przez zachodnią część Poznania i aglomerację, a na ich trasie są utrudnienia w ruchu.

Kwiatkowski i Majka nie są jedynymi zwycięzcami w 80. Tour de Pologne. Oprócz nich wystartowali także Belg Tim Wellens, który zwyciężył w 2016 roku, Francuz Pavel Sivakov, zwycięzca z 2019 roku, oraz Portugalczyk Joao Almeida, który okazał się najlepszy w 2021.

Tour de Pologne wystartował w Poznaniu na MTP i ten pierwszy, poznański etap liczy 183,7 km. Zawodnicy powalczą też o trzy lotne premie: w Suchym Lesie, Murowanej Goślinie i Kostrzynie, a także o jedną górską – w Suchym Lesie. Meta znajduje się na Torze Poznań i tam kolarze powinni dotrzeć około 18.30.

W czasie przejazdu kolarzy w Poznaniu dadzą się odczuć utrudnienia w ruchu – jak informowaliśmy – trasy zmienią też autobusy i tramwaje. Pasażerowie odlatujący z lotniska Ławica proszeni są o wcześniejszy przyjazd na lotnisko.

Kolejnymi miastami goszczącymi Tur de Pologne będą Karpacz, Duszniki-Zdrój, Opole, Bielsko-Biała, Katowice i Kraków, w którym 4 sierpnia przewidziano zakończenie wyścigu.

 

Podziel się: