UAM rozpoczął rekrutację. Do kiedy można się zapisać na studia?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

1 czerwca ruszył system internetowej rekrutacji i chętni do studiowania na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 mogą już się zgłaszać. Czeka na nich ponad 16 tysięcy miejsc!

– UAM przygotował dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w sumie ponad 16 tysięcy miejsc, w tym ponad 12 tysięcy na studiach stacjonarnych – mówi Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka prasowa UAM. – Oferta uczelni obejmuje łącznie 204 kierunki i specjalności.

Jak co roku, UAM proponuje też nowości. Wśród studiów pierwszego stopnia jest “Chemia medyczna z projektowaniem leków” na Wydziale Chemii, “Global Communication” w języku angielskim na Wydziale Neofilologii, “Hydrologia, meteorologia i klimatologia” na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych, “Informatyka kwantowa” na Wydziale Fizyki, “Optyka okularowa i optometria” na Wydziale Fizyki, “Zmiany klimatu Ziemi” na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz “Filologia francuska” na Wydziale Neofilologii.

Studia drugiego stopnia to “Chemia dla inżynierów” na Wydziale Chemii, “Archeometria”, kierunek prowadzony wspólnie przez Wydział Chemii oraz Wydział Archeologii, “Geohazards and Climate Change” w języku angielskim na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych, “Geoslawistyka” na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej oraz “Zaawansowane badania socjologiczne” na Wydziale Socjologii.

Do 11 lipca kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia mają czas na podjęcie decyzji, zapisanie się i opłacenie zapisu, a także wprowadzenie wyników egzaminu maturalnego lub egzaminu dojrzałości. Ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego w SIR nastąpi 18 lipca, o godz. 0:00, a szczegółowe informacje znajdują się na stronie UAM w zakładce “rekrutacja”.

Podziel się: