Tysiące roślin na MTP. Zaczyna się Gardenia!

Gardenia fot. L. Łada

Jak założyć ekologiczny ogród, w czym tkwi sekret paryskich parków i jak powinny wyglądać ogrody miejskie. Wszystko to na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia na MTP. Weźmie w nich udział ponad 270 wystawców.

Hasłem przewodnim tegorocznej, szesnastej już edycji targów jest „Ekologiczny ogród” – i to właśnie sposoby założenia oraz utrzymania takiego ogrodu będą wiodącymi tematami Gardenii. Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas prelekcji, warsztatów i spotkań podzielą się między innymi Rafał Grabias, Bogdan Kasperski, eksperci Zielonego Pogotowia, Sylwia Hennek, Wojciech Kołodyński czy dr Joanna Gałązka i dr Jakub Garnis.

Zarządcy paryskich parków: Lasku Bulońskiego, parku Bagatelle czy innych historycznych parków Paryża podczas Areny krajobrazu opowiedzą o tym, w czym tkwi sekret „pocztówkowej” zieleni podległych im terenów. A eksperci Jan Maruniewicz i przedstawiciele Szkółki Byczkowscy zaprezentują metody przycinania oraz formowania drzew i krzewów najczęściej spotykanych w przydomowych ogrodach.

W czasie Gardenii odbędzie się także XVI edycja forum Miejska Sztuka Ogrodowa, której tematem będzie ekologia miasta. Będą też warsztaty projektowania Gardenphilia Designer, debaty o mądrym projektowaniu i informacje o pielęgnacji drzew na stoisku Federacji Arborystów Polskich. Koalicja na rzecz miejskich łąk zaprezentuje dobre i złe praktyki w planowaniu terenów zielonych.

Swoimi umiejętnościami pochwalą się na Gardenii także floryści: prawie 100 specjalistów w 13 pokazach zaprezentuje najnowsze trendy estetyczne i ekologiczne w układaniu bukietów. Oczywiście ze względu na porę roku najwięcej będzie kompozycji adwentowych i bożonarodzeniowych, ale nie zabraknie florystyki ślubnej oraz bukietów inspirowanych osobą Królowej Elżbiety II.

Międzynarodowe Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia odbędą się w dniach 17-19 listopada 2022 r. w pawilonach 5 i 6 na MTP. 17 i 18 listopada to dni dla profesjonalistów, targi można odwiedzać w godzinach od 9.00 do 17.00. 19 listopada to dzień dla publiczności – na Gardenię można się wybrać od 9.00 do 16.00. Bilety można kupić na portalu „ToBilet”.

Podziel się: