Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała

Tydzień w Poznaniu. Imprezy, koncerty i spektakle. 15, 16 i 17 paź 2019

Jak zwykle w Poznaniu nie będzie nudno. Sprawdź co ciekawego można robić w Poznaniu 15, 16 i 17 października 2019.
Wtorek 15 października 2019
OFF CINEMA 2019 | Klub festiwalowy
15 października @ 21:00 – 16 października @ 02:00

Filmowe Karaoke
Czy wiesz czemu wilk tak wyje w księżycową noc? I czemu ryś tak zęby szczerzy rad?
Czy powtórzysz tę melodię co z gór płynie? – Okaże się już pierwszego dnia Festiwalu podczas specjalnego filmowego karaoke!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Środa 16 października 2019
Niespodzianka – Teatr Kamienica
16 października @ 17:30 – 19:30

Sztuka, której autorem jest Pierre Sauvil to widowiskowa i dynamiczna arcykomedia, przygotowana specjalnie na 10-lecie Teatru Kamienica. Spektakl w reżyserii Emiliana Kamińskiego w humorystyczny sposób obnaża wiele prawd dzisiejszych czasów. To sztuka z wyśmienitą obsadą, błyskotliwymi dialogami i… mnóstwem NIESPODZIANEK!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

XI Festiwal Kultur Europy – Gruzja
16 października @ 18:00 – 19:30

Dom Bretanii zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Kultur Europy. Tym razem zajrzymy do Gruzji, kraju leżącego na pograniczu Europy i Azji, który buduje demokrację, zmagając się z wieloma przeciwnościami. Gruzję najczęściej kojarzymy z ZSRR, z Kaukazem i z winem. Festiwal pozwoli na spotkanie z jej starożytną historią, z niezwykłym językiem i pismem, a także odsłoni wewnętrzne problemy związane z sytuacją geopolityczną.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Powracająca Fala na OFF Cinema 2019
16 października @ 19:00 – 20:00

Czas przyszły dokonany. Opowieść o atmosferze wielkich przemian z perspektywy niewielkiego Jarocina i o sile muzyki.

W 1985 roku Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina zapytać ludzi „co to jest przyszłość?”. Miejsce i pytanie nie były przypadkowe. Czasy były niepewne, a festiwal w Jarocinie symbolizował wszystko to, co miało nadejść po roku 1989. Pytani nie snuli kolorowych wizji. Towarzyszyła im zachowawczość, klaustrofobia i… fantastyczna muzyka. W efekcie powstał jeden z najważniejszych polskich dokumentów muzycznych – “FALA”.

Trzydzieści lat później bohaterowie „Fali” ponownie stają przed kamerą. Ponownie, już w przyszłości, którą wyobrażali sobie w 1985 roku odpowiadają jeszcze raz na pytanie „co to jest przyszłość?”. Kim są dzisiaj zbuntowani nastolatkowie z tamtych lat? Jak potoczyły się losy artystów? Co z ich przewidywań się spełniło, czego się nie spodziewali? W filmie zobaczymy Roberta Gawlińskiego i – po raz ostatni na dużym ekranie -Roberta Brylewskiego, Olafa Deriglasoffa, Zbyszka Krzywańskiego i Tomka Lipińskiego. Zobaczymy w końcu Pawła Kukiza, najbardziej niejednoznaczną postać tamtego pokolenia, którego życiorys siłą rzeczy wybija się na jeden z głównych wątków filmu. W narratorów wcielili się Magdalena Łazarkiewicz i Walter Chełstowski – osoby najbliżej związane z festiwalem i filmem z roku 1985.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Liga Niezwykłych Standuperów w Poznaniu
16 października @ 20:00 – 23:00

Już 16go października do Klubu 9Stóp w Poznaniu zawita najbardziej nietypowa grupa standuperów w Polsce!
Gwarantowane godziny śmiechu i trafnych puent.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czwartek 17 października 2019
„Hamlet / Гамлет” reż. Maja Kleczewska
17 października @ 18:00 – 20:30

Historia Hamleta, napisana przez Williama Shakespeare’a między 1599-1602 rokiem, stała się kodem kulturowym, przekazywanym od pięciu stuleci na całym świecie. „Hamlet” jest maszyną, która napędza kolejne pokolenia, myśli humanistyczne i nigdy się nie zatrzyma.

Dwudziesty wiek skończył się na dobre, a jego lekcję zapomniano. Potrzebujemy nowych narzędzi, aby opisać współczesność. Hamlet, grany przez ukraińskiego aktora Romana Lutsky’iego pyta o możliwość Nowego Człowieka na gruzach obalonych idei i autorytetów. Hamlet prowadzi, tu i teraz, międzypokoleniowy i międzykulturowy dialog.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Margaret – Gaja Hornby Tour / Poznań / Tama
17 października @ 20:00 – 21:30

Podczas koncertu Margaret wykona piosenki z najnowszej płyty pt.”Gaja Hornby”.

Nowy krążek to polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym odsłona jej muzycznego alter ego. Ta muzyka to wybuchowa mieszanka i najświeższe trendy w muzyce, zaskakujące frazy, szczere teksty – Urban pop jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Ala|Zastary / Trasa Ciemną Nocą / Poznań
17 października @ 20:00 – 23:00

Ala|Zastary zapraszają na koncert w Poznaniu, będący częścią trasy „Ciemną Nocą”. Duet zaprezentuje premierowe piosenki, oraz znane dotąd single.

Ala Boratyn i Jakub Sikora to piosenkowa para, która łącząc tradycję rodzimego popu ze współczesnym r’n’b, lo-fi elektroniką i hip-hopem tworzą nową jakość w polskojęzycznej muzyce rozrywkowej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Więcej wydarzeń można tradycyjnie znaleźć w naszym kalendarium (kliknij).

mat. pras. / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze