Poznań fot. UMP

Tydzień w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w ciągu tygodnia? 7, 8, 9 i 10 października 2019

Coraz gorsza pogoda to idealna wymówka, żeby odwiedzić teatr czy kino. W tym tygodniu okazji, żeby to zrobić będzie mnóstwo.
Poniedziałek 7 października 2019
O co biega? • Premiera Teatru Capitol • Poznań Teatr Wielki •
7 października @ 17:30 – 20:00

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń…

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wtorek 8 października 2019
Dni Kariery® | Poznań
8 października @ 09:00 – 16:00

Wybierz jedną z wielu ścieżek do swojej wymarzonej kariery na targach pracy Dni Kariery®
Na targach znajdziesz nie tylko pracę ale również staże oraz praktyki.

Będziesz mieć okazję:
– spotkać się z pracodawcami i zdobyć informacje na temat rozwoju w ich firmach,
– poznać obecnie kształtującą się sytuację na rynku pracy,
– dowiedzieć się jakie zawody obecnie są najbardziej poszukiwane oraz jakie kompetencje i umiejętności są wymagane,
– skorzystać z porad naszych doradców (sprawdzenie CV, próbne rozmowy rekrutacyjne, wykonanie profesjonalnego zdjęcia),
– wziąć udział w warsztatach i szkoleniach, które pomogą ci zwiększyć twoje kompetencje.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Poznań w czasach Powszechnej Wystawy Krajowej [1929]
8 października @ 17:00 – 18:30

Jaki był Poznań w 1929 roku, w czasie Powszechnej Wystawy Krajowej, czyli największego eventu w dziejach miasta? Jak się wtedy budowało? Co się nosiło? Jakie rozrywki mieli wtedy Poznaniacy?

90 lat po największej wystawie w historii miasta przypominamy ten wyjątkowy czas, który wpłynął na kształt i rozwój Poznania. To wtedy rozpoczęła się historia targowej stolicy Wielkopolski. Do dziś istnieją budynki zbudowane w tamtym czasie i funkcjonuje zaproponowany wtedy układ urbanistyczny. Do dziś historia przepychu i nowoczesności tamtego wydarzenia nie zgasła.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wysoka dziewczyna | Specjalny pokaz przedpremierowy w Kinie Muza
8 października @ 19:30 – 22:00

Nagrodzona w Cannes „Wysoka dziewczyna” fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja. W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej „Bliskości”, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Decathlon Cytadela by Night #38
8 października @ 19:45 – 22:00

Bezpłatny 38. bieg z cyklu Cytadela by Night! Biegamy i maszerujemy na dystansie 5 km oraz 10 km.

Spotykamy się we wtorek 8 października 2019 r., start o godzinie 20.00. Miejsce zbiórki oraz trasy znajdują się na wydarzeniu – Cytadela!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Środa 9 października 2019
Prof. Leszek Balcerowicz – Dobre i złe transformacje
9 października @ 11:30 – 13:00

Zapraszamy na wykład Prof. Leszka Balcerowicza – Dobre i złe transformacje, nawiązujący do 30-lecia reform politycznych i gospodarczych w Polsce.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Spektakl “Kobieta Idealna” – Poznań
9 października @ 18:00 – 20:00

Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem?

Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje… do czasu. Przyszłość… Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Rialtoświat – najlepsze dokumenty ever
9 października @ 19:00 – 21:00

Od października do grudnia, w każdą środę o 19:00 zapraszamy Was na cykl filmów dokumentalnych o najważniejszych problemach XXI wieku. Znajdziecie w nim świetne pozycje o ekologii, żywieniu zagrożeniach cyfrowych i przemianach społeczno-politycznych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Leniwe Impro 18. Komediowe Wariacje Na Kolację
9 października @ 20:00 – 22:00

Po pożegnaniu wakacyjnych wojaży i wrześniowej szkolnej rozbiegówce należy się wszystkim wytchnienie i salwy serdecznego śmiechu. W środę 9 października 2019 roku pierwszy w nowym sezonie spektakl komedii improwizowanej w wykonaniu Grupy Improwizacji Kabaretowej „Leniwe IMPRO”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czwartek 10 października 2019
Zdrowa Woda
10 października @ 20:00 – 23:00

Legenda polskiej muzyki bluesowej, ciesząca się niesłabnącą popularnością od 30 lat!

Zespół powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu Rawa Blues. W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do Złotej Dziesiątki polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym festiwalu Opole ’89.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, które odbędą się w Poznaniu. Całość można znaleźć tutaj.

mat. pras. / AS

 

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze