policja fot. Sławek Wąchała

Turek: Zarzuty za napaść na księdza. Do 5 lat więzienia!

Napaść na księdza i stosowanie przemocy – takie zarzuty postawiła czwórce oskarżonych Prokuratura Rejonowa w Turku za napaść na księdza w jednej z tureckich parafii. Akt oskarżenia jest już w sądzie.

Przypomnijmy: Dominik G., Danuta G., Natalia G.-M. oraz Katarzyna G. w lipcu 2019 roku zjawili się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Powiedzieli, że chcą złożyć akt apostazji. W biurze parafialnym był obecny tylko wikary Remigiusz Zacharek, który powiedział przybyłym, że nie jest to możliwe, ponieważ taki akt może przyjąć jedynie proboszcz. A jego nie ma.

Odpowiedź wikarego bardzo zdenerwowała Dominika G., który zrzucił na podłogę krzyż i szarpnął księdza tak, że ten spadł z fotela. Kobiety kibicowały mężczyźnie,a wszyscy używali wulgarnych określeń, tak pod adresem księdza, jak i kościoła w ogóle.

Gdy wezwano policję, napastnicy pospiesznie opuścili biuro parafialne. Dominika G. kilka dni później policja zatrzymała we Wrocławiu.

Akt oskarżenia już trafił do sądu, ale pierwsza rozprawa nie została jeszcze wyznaczona. Sprawcom napaści grozi do 5 lat więzienia.

el

Dodaj komentarz

avatar