szpital w Turku fot. szpital w Turku

Turek: W szpital będzie działał punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa

Dzięki uzgodnieniom między wielkopolskim NFZ a szpitalem powiatowym w Turku w środę 26 sierpnia zostanie tam uruchomiony kolejny punkt pobrań wymazów do badań na obecność wirusa Sars-Cov-2. To dwudzieste takie miejsce w naszym regionie.

Dla pacjentów czynny będzie w godzinach od 7.45 do 9.45. Pobrane próbki będą przekazywane do laboratoriów, które przeprowadzają badania. Z punktów pobrań będą korzystać między innymi osoby przebywające w kwarantannie oraz posiadające potwierdzone skierowanie do sanatoriów. Ujemny wynik testu to warunek konieczny, aby pacjent mógł skorzystać z leczenia uzdrowiskowego.

W przypadku m. in. osób w kwarantannie oraz kuracjuszy koszty pobrania wymazów oraz przeprowadzenia badań pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

W Wielkopolsce do tej pory działało 19 punktów wymazowych. Ich adresy oraz godziny pracy dostępne są na stronie internetowej pacjent.gov.pl. Informacje o tym, gdzie znajdują się punkty najbliższe miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej można uzyskać także dzwoniąc pod
numer infolinii: 800 190 590.

NFZ, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Pytanie
Pytanie

Skierowano do sanatorium i przebywający na kwarantannie za darmo… A pozostali?