policja fot. policja

Turek: Podmienił kluczyki i… ukradł BMW

Nietypowy sposób kradzieży zastosował pewien mieszkaniec Turku: w czasie oglądania auta przeznaczonego na sprzedaż podmienił kluczyki. Po czym wsiadł do samochodu i odjechał.

Zdarzenie miało miejsce 4 lutego. 24-letni mieszkaniec powiatu kolskiego odpowiedział na ogłoszenie o sprzedaży samochodu marki BMW w Turku i przyjechał obejrzeć auto. To właśnie w czasie oglądania samochodu podmienił kluczyki, a potem powiedział sprzedającemu, że kupuje samochód, ale musi wypłacić pieniądze. Wyszedł, wrócił po chwili, wsiadł do samochodu i korzystając z zamienionych kluczyków – uruchomił go, a po chwili odjechał.

Właściciel skradzionego auta poinformował o sprawie policję, która już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymała 24-latka na terenie Koła. Samochód został odzyskany, a złodziej usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu wartości 9 tys.

Co ciekawe, dodatkowo policjanci postawili mu jeszcze zarzut złamania zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi – bo mężczyznę obowiązuje taki zakaz do 2024 roku. Jak się jednak okazało, oskarżony niezbyt się przejmował zakazem, bo w przeszłości łamał go już wielokrotnie.

Wszystko wskazuje na to, że przez jakiś czas będzie jednak przestrzegać tego zakazu. Za kradzież samochodu i włamanie grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

KPP Turek

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze