punkt pobrań Piła fot. 12WBOT

Turek: Mobilny punkt pobrań covid-19 w Malanowie

Od 30 czerwca do 3 lipca w Malanowie w powiecie tureckim będzie działać mobilny punkt pobrań covid-19. Mobilne centrum badań zostało podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz dobrze znaną drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta).

We wtorek i w środę z centrum skorzystać będą mogli tylko pracownicy jednej z lokalnych firm. W czwartek i piątek wymazy pobierane będą już od wszystkich chętnych mieszkańców powiatu tureckiego oraz powiatów ościennych.

Wymazy na obecność covid-19 pobierają żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mobilne centrum zostało uruchomione na wniosek wojewody wielkopolskiego z powodu wielu przypadków zakażenia koronawirusem w firmie Sun Garden w Malanowie.
– Niestety, w powiecie tureckim mamy ognisko zakażeń, dlatego nasze reakcje muszą być natychmiastowe – mówi wojewoda. – Uruchamiamy centrum pobrań na terenie zagrożonego zakładu. Znamy potrzeby lokalnej społeczności, dlatego jeżeli chętnych będzie więcej, punkt pobrań zostanie na kolejne dni.

Mobilne centrum wymazowe zlokalizowane zostanie na parkingu przez zakładem Sun Garden w Malanowie przy ulicy Tureckiej 36. Centrum będzie czynne codziennie od 10.00 do 19.00, w piątek do 14.00.

Testy są bezpłatne. Osoby zainteresowane powinny wcześniej zarejestrować się telefonicznie u pracownika sanepidu pod numerem 61 65 68 075. Na badanie trzeba zarezerwować około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczonych będzie pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze